Pielgrzymka z ks. Andrzejem Bojarzyńskim, Wspólnot „Rycerstwa Niepokalanej”, „Przyjaciół Oblubieńca” i parafian, 24-26 czerwca 2021 r.

Wyruszyliśmy autokarem 24 czerwca o godzinie 6:45 z Niewodnicy Kościelnej. Celem naszej pielgrzymki był Niepokalanów, a także inne sanktuaria oraz miejsca kultu religijnego.

Pierwszym pielgrzymkowym sanktuarium, które nawiedziliśmy, było Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Niepokalanowie. Tam o godzinie 11:00 odbyła się Msza święta z udziałem O. Franciszkanów, ks., Andrzeja i Wspólnot. Pod koniec Eucharystii, w przypadającą w tym roku 80 rocznicę (14 sierpnia) śmierci męczeńskiej świętego Maksymiliana M. Kolbego, ks. Andrzej odebrał Relikwie Świętego dla naszej parafii świętego Antoniego Padewskiego w Niewodnicy Kościelnej. Następnie pojechaliśmy do Sanktuarium Urodzin i Chrztu świętej Faustyny w Świnicach Warckich. Odwiedziliśmy także dom rodzinny świętej s. Faustyny w Głogowcu. Kolejnym sanktuarium na naszym szlaku pielgrzymkowym było Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski. W tym miejscu modliliśmy się wieczorem na apelu jasnogórskim o godzinie 21:00. Po apelu, przed Bazyliką, kontynuowaliśmy wspólną modlitwę modląc się do Serca Pana Jezusa i śpiewając pieśni maryjne.Następnego dnia rano, po śniadaniu, przeszliśmy w skupieniu i modlitwie Drogę Krzyżową na wzgórzu Golgoty w Licheniu. Potem udaliśmy się do kolejnego, czwartego już na trasie naszej pielgrzymki, sanktuarium. W Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu uczestniczyliśmy we Mszy świętej o godzinie 12:00. Rok 2021 jest poświęcony świętemu Józefowi, dlatego też pragnęliśmy złożyć swoje prośby i podziękowania za 33-dniowe rekolekcje zawierzenia Maryi i świętemu Józefowi. Polecaliśmy w modlitwie naszych kapłanów, nasze rodziny i naszą parafię. Dalsza podróż zaniosła nas do Częstochowy, do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Dzień 25 czerwca zakończyliśmy pokłoniwszy się Maryi na Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu.26 czerwca przed odsłonięciem Obrazu NMP Królowej Polski śpiewaliśmy Godzinki, a następnie razem z ks. Andrzejem i O. Paulinami wzięliśmy czynny udział w Eucharystii. Potem przeszliśmy Drogę Krzyżową na wałach jasnogórskich. Później mieliśmy czas wolny, który można było wykorzystać na zwiedzanie a także na rozmowę z naszym O. Paulinem J. Zinówko pochodzącym z Niewodnicy Koryckiej. Po obiedzie wyruszyliśmy do Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gidlach. Ojciec Dominikanin opowiedział nam dzieje Sanktuarium i cudownej figury NMP. Złożyliśmy ofiarę Mszy świętej w intencji pielgrzymów i parafian, która będzie sprawowana 26 lipca 2021 r.Pielgrzymka zakończyła się o godzinie 21.00. Pełni wrażeń, radośni i szczęśliwi wróciliśmy do domów.

Za wspólne pielgrzymowanie Bóg zapłać

Agata Bukłaho