VII Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie

W sobotę 9 września 2023 r wczesnym rankiem z placu obok naszego kościoła pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego w Niewodnicy Kościelnej wyruszył autokar do Niepokalanowa z dziećmi, ich opiekunami oraz z diakonem Mateuszem. Celem pielgrzymki było świętowanie urodzin Matki Bożej Niepokalanej.

Hasło tegorocznego spotkania brzmiało „Święty Jan Paweł II przyjaciel dzieci”. Najważniejsza była Eucharystia, której przewodniczy bp Wojciech Osial z Łowicza. Celebransowi pomagał nasz diakon, który wcześniej odbywał praktykę w naszej parafii. Eucharystię ubogacała swoim pięknym śpiewem schola Winnica z Białegostoku razem z opiekunem ks. Wojciechem Trzaską archidiecezjalnym duszpasterzem młodzieży.
Po mszy świętej wszyscy uczestnicy spotkania mogli zjeść ciepły smaczny posiłek, przygotowany przez Braci Franciszkanów. Następnie wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu scholi z Białegostoku.
Dzieci mogły skorzystać z różnych form atrakcji: konkursu plastycznego, warsztatów ceramiczne i różańcowych, przejazdu konikiem, robienia przyborów rycerskich. Za piękny rysunek Św. Jana Pawła II nasz uczestnik Szymon zajął II miejsce w konkursie i otrzymał super nagrodę. Nasza najmłodsza uczestniczka pielgrzymki miała pięć lat, najstarsza siedemnaście. W drodze powrotnej dzieciaki stworzyły radosną atmosferę. Była modlitwa i śpiew. Diakon Mateusz sprawdzał co dzieci zapamiętały o św. Maksymilianie i z pobytu w Niepokalanowie. Spotkanie najmłodszym i dorosłym bardzo się podobało. Wyrażali pragnienie – za rok znów pojedziemy.

Bogu niech będą dzięki
Agata Bukłaho