Różańcowe Jerycho – Nowenna do NMP Matki Bożej Bolesnej modlitwa różańcowa

Po raz kolejny serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli do wspólnej modlitwy. Modlitwę podejmujemy na 9 dni przed uroczystością Matki Bożej Bolesnej, w dniach od 5 września 2019 r. od godz. 12.00 do 14 września 2019 r. do godz. 12.00. W intencji osób uczestniczących w modlitwie i w intencji ich rodzin zostaną odprawione msze święte. Odbędą się one w dniu rozpoczęcia oraz w dniu zakończenia nowenny, 5 września 2019 r. o godz. 6.30  i  14 września 2019 r. o godz. 7.00. w kościele św. Wojciecha  w Białymstoku.

Będziemy się modlić w następujących intencjach:

·         za  Kościół św. – Mistyczne Ciało Chrystusa

·         za Ojca św. Franciszka

·         za biskupów i kapłanów

·         za nasze parafie, nasze rodziny i nas samych

·         o pokój na świecie

·         w obronie życia i naszej wiary

·         o opamiętanie i nawrócenie biednych grzeszników, którzy depczą  i wyśmiewają nasze świętości 

Panie Boże, przez Niepokalane Serce Maryi błagamy: Ześlij nam o Panie, Ducha Św. Niech zstąpi Duch Twój!  

JPII

Niech zstąpi Duch Twój!  Niech zstąpi Duch Twój  i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi!

         Każdy, kto zechce modlić się z nami, podejmuje modlitwę w domu, ofiarowując jedną godzinę w ciągu doby. Można wybrać dogodną dla siebie porę lub ofiarować godzinę nocną. Ważne jest, aby przystępować do modlitwy możliwie o stałej porze. Przez 9 dni należy odmawiać ustalone 2 części Różańca św., Radosną i Światła albo Bolesną i Chwalebną, np. od 12 do 13 godziny Radosną i Światła, od 13 do 14 godziny Bolesną i Chwalebną itd. W ten sposób odmawianych będzie 12 pełnych Różańców św. w ciągu doby.

Nieprzerwane dziękczynienie i prośba w jednym duchu będą płynąć do Pana Boga przez przemożne wstawiennictwo Maryi Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy do podjęcia modlitwy, a tym samym do wypełnienia próśb Matki Bożej, które przedstawiała w swoich objawieniach. Nasza Najlepsza, jak mówił św. Maksymilian – Mamusia Niebieska, Matka Bolesna, Matka Kościoła i Królowa naszej Ojczyzny, wzywała: odmawiajcie codziennie różaniec. Przez różaniec zanosimy swoje modlitwy, wierząc i mocno ufając, że zostaniemy wysłuchani. W obecnym czasie, kiedy Zło się panoszy i zbiera swoje żniwo, taka wspólnotowa modlitwa jest wręcz konieczna.