Rekolekcje Wielkopostne Rycerstwa Niepokalanej Archidiecezji Białostockiej

W dniach od 19 do 21 lutego 2024 r. Rycerze Niepokalanej z Białegostoku i okolic odprawiali swoje Rekolekcje Wielkopostne.

Korzystając z gościnności Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny spotykaliśmy się w ich kaplicy klasztornej pw. bł. Bolesławy Lament. Rekolekcje prowadził nasz asystent ks. Karol Piniewski. Sprawował Eucharystię, głosił homilie, prowadził Różaniec przed Najświętszym Sakramentem, Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Frekwencja dopisała. Nasza organistka Ewa swym cudownym śpiewem i grą na organach czyniła Modlitwę jeszcze piękniejszą.

Tematem rekolekcji było: „Jak czytać Słowo Boże aby zmieniało nasze życie”. Kaznodzieja objaśniał nam jak owocnie czytać Pismo Święte. Na spotkanie z Biblią należy wybrać spokojne miejsce oraz niewielką ilość czasu w ciągu dnia, wystarczy 15-30 minut. Poprosić w modlitwie Ducha Świętego o pomoc, uważnie przeczytać wybrany tekst, czasem kilka razy i zastanowić się nad fragmentami, które nas najbardziej poruszyły. Starać się wsłuchać co Pan Bóg do nas mówi i rozważać Jego Słowo w swoim sercu. Żyć nim na co dzień i odpowiadać Bogu konkretnym postanowieniem. Najlepiej brać pod uwagę Słowo Boże z liturgii dnia.

Składamy dziękczynienie Panu Jezusowi przez Maryję Niepokalaną za dar odprawionych we Wspólnocie Rekolekcji.

Chwała Panu.
Teresa